КРУШЕВАЦ - 160 година читалишта

Обележавање јубилеја најстарије културне институције у граду отпочело је свечаном академијом у Крушевачком позоришту. У уводној речи директорка Народне библиотеке мр Снежана Ненезић подсетила је публику на околности и значај отварања прве читаонице у Крушевцу 8. фебруара 1857. године под именом Читалиште, а о развојном путу библиотечке делатности у граду, настајању и развијању данашње библиотеке, публика је упозната путем филмоване презентације. У програму су учествовали и глумци Крушевачког позоришта и етно група Лазарице. У склопу обележавања јубилеја, свечано је отворена и е-читаоница на трећем спрату Дома синдиката. Врпцу новоотвореног адаптираног простора од 135 квадрата пресекао је градоначелник Драги Несторовић. У адаптацију простора и набавку рачунарске опреме уложено је око 6 и по милиона динара, од чега је највише средстава издвојено из буџета града, док су привреда града - Трајал Корпорација и Градска топлана и Министарство културе суфинасирали пројекат.