БЕОГРАД - Дан Библиотеке града

Библиотека града Београда обележила је 86 година постојања. Том приликом додељене су награде Марија Илић Агапова– за најбољег библиотекара града Београда, Глигорије Возаровић – за најбољег издавачаи за најбољег књижара,награда за најчитанију књигу страног аутора, као и новоустановљена награда Читалац године. Награда која носи име оснивача Библиотеке града Београда, Марије Илић Агапове, додељена је мр Вери Петровић, библиотекару саветнику ,руководиоцу Одељења за матичну делатност Универзитетске библиотеке Светозар Марковић у Београду. Награда „Глигорије Возаровић” за најбољег издавача у 2016. години додељена је Јавном предузећу Службени гласник, а награда за најбољег књижара припала је Марији Јанковић, шефу књижаре Српска књижевна задруга. Према подацима из мреже Библиотеке града Београда најчитанија књига страног аутора у 2016. години је роман Чудан осећај у мени Орхана Памука у издањуГеопоетике.