Легат Драгана Мининчића Циге

Пројекат „Презентација Легата Драгана Мининчића Циге културној јавности“ представља сублимацију рада на Легату који је познати Врањанац поклонио Библиотеци „Бора Станковић“. Као резултат рада пројектног тима, јавности се презентује изложба (са илустрованим каталогом који је прати) и монографска публикација Каталог Легата Драгана Мининчића Циге у врањској библиотеци.Изложба износи на светлост дана јединствену библиотечку колекцију која се налази на полицама врањске библиотеке и упознаје културну јавност са драгоценим и ретким садржајем ове збирке. Циљ изложбе и илустрованог каталога који је подржава је да се, осим изношења оригиналног материјала и представљање легатора, створи атрактивна, интерактивна визуална поставка која има едукативни и афирмативни карактер.