БИБЛИОБУС КРУШЕВАЦ - РИЈЕКА

Мобилна библиотека Народне библиотеке Крушевац, била је међу учесницима ревијалног дела. Возило са књигама и запосленима из Народне библиотеке Крушевац било је паркирано у пешачкој зони Испред Градске књижнице Ријека где се одвијао програм. Бројни посетиоци, деца из вртића, ученици основних школа, тинејџери, грађани Ријеке имали су прилику да обиђу наше возило и да се упознају са књижним фондом, што је својевсна промоција српске књижевности и ћирилице.На фестивалу библиобуса учествовали су Библиобус Народне књижнице „Петар Прерадовић“ Бјеловар, Библиобус Књижнице „Никола Зрињски“ Чаковец, Библиобус Градске књижнице „Иван Горан Ковачић“ Карловац, Библиобус Књижнице и Читаонице „Фран Галовић“ Копривица, Библиобус Градске књижнице „Фрањо Марковић“ Крижевци, Библиобус Градске књижнице и читаонице Винковци, Библиобус Градске књижнице Задар, Библиобус Књижница града Загреба, Градска књижница Ријека – Градски библиобус и Жупанијски библиобус, Библиобус Народне и универзитетске библиотеке Републике Српсле Бања Лука, Босна и Херцеговина, Библиобус Осредње књижнице Сречка Вилхарја Копер, Словенија, Народна библиотека Крушевац, Србија, Библиобус Општине Милано, Италија, Библиобус Knjižnica Csorba Pečuh и Библиобус Књижнице Бена Зупанчића Постојна, Словенија.

Библиобуси су били постављени у пешачкој зони Ријеке, а поједини поред Градске књижнице.

Градска књижница Ријека приредила је и изложбу о развоју ове службе у протеклих 50 година испред Градске вијећнице.
У петак и суботу, 6. и 7. јуна 2019. године оджан је 14. округли сто о покретним књижницама, на коме су своја искуства пренели библиотекари из Хрватске, Словеније, Србије, Босне и Херцеговине, Мађарске, Италије и Шпаније.

Честитамо организаторима манифестације на успешно спроведеном програму и посебно захваљујемо директору Нику Цветковићу и запосленима у Градској књижници Ријека на срдачном дочеку.