КРАЉЕВО - О делу Моша Одаловића

У препуној читаоници на трећем спрату краљевачке библиотеке, одржан први програм посвећен делу Моша Одаловића, овогодишњег добитника Жичке хрисовуље. О Одаловићевом књижевном опусу говорили су Владимир Димитријевић и песник Бранко Стевановић. Стихове је, на себи својствен начин, говорио аутор.

У библиотеци је одржан и научно-критички скуп о песништву жичког лауреата којим је председавао Јован Љуштановић. Своја промишљања о Одаловићевом делу изнели су Љиљана Пешикан Љуштановић, Валентина Питулић, Зорана Опачић, Јелена Панић Мараш, Јана Алексић, Славко Стаменић, Миломир Гавриловић, Оља Василева и Немања Каровић. Њихови радови биће објављени у зборнику Мошо Одаловић песник у издању Народне библиотеке Стефан Првовенчани.