ОДА „ПОЛИМЉУ“

У сусрет јубилеју, Лист „Полимље“ је уз подршку Министарства културе и информисања Републике Србије направио подвиг приредивши јединствен штампани алманах на 100 страна који је представљен у Библиотеци „Вук Караџић“ . Лист „Полимље“ обележио је по свему посебан јубилеј као друга најстарија новина у Србији која и даље траје, излази и чита се. Од првих стихова Шобићеве „читам неке старе новине“, којима је отпочела промоција пројекта „90 година новинарства у Пријепољу“, ређала су се сећања, анегдоте, сета, по која суза, и све то заједно спојено у 90 година стремљења једне мале вароши ка великом новинарсом подвигу.

Према речима ауторке Аламанаха и модераторке скупа, новинарке, дугогодишње директорке и уреднце „Полимља“ Индире Хаџагић, симболични одабир простора Библиотеке и жеља да се промоција Алманаха обави у кругу најближих пријатеља и у атмосфери неформалног разговора и интеракције учесника, произишао је из форме овог штампаног издања који је један својеврстан споменар-времеплов кроз историју не смо новина већ и целог пријепољског краја.